Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


10 x inaczej: Agata Madejska i dr Ewa Klekot w Kordegardzie
Kiedy
21 sierpnia 2013 (środa) g. 18:00
Gdzie
Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Dostęp dla niepełnosprawnych

Tym razem na spotkaniu z cyklu 10 x inaczej w warszawskiej Kordegardzie do wspólnej rozmowy zasiądą: artystka Agata Madejska i antropolożka sztuki dr Ewa Klekot. Spotkanie jak zwykle będzie łączyć w dialogu praktykę artystyczną związaną z fotografią z zapleczem teoretycznym. W rozmowie z dr Ewą Klekot Agata Madejska opowie o tematach i zagadnieniach, które kształtują jej prace, w których wielokrotnie powracają wątki postrzegania tak specyficznych obiektów kultury jak: pomniki czy budynki muzeów.

Spotkanie 21 sierpnia będzie jedną z pierwszych okazji dla polskiej publiczności do zapoznania się z dorobkiem artystki, która na co dzień mieszka i pracuje w Essen, w Niemczech.

Spotkanie w Kordegardzie będzie połączone z polską premierą pierwszej monografii artystki: Agata Madejska, wydanej nakładem Distanz Verlag, w Berlinie.

Agata Madejska – artystka, w 2007 roku ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Folkwang w Essen, w 2010 Royal College of Art, w Londynie. Ostatnio pokazywała swoje prace m.in.: na indywidualnej wystawie w Parrotta Contemporary Art, w Stuttgardzie, (2013), na zbiorowej wystawie Twisted Entities. Polish Contemporary Art, w Muzeum Morsbroich (2013) w Dortmundzie, Made in Germany Zwei, Kestnergesellschaft w Hanoverze (2012), Man and his Objects, Museum Folkwang, w Essen (2012), reGeneration2, Aperture Gallery, w Nowym Yorku (2011)i Bloomberg New Contemporaries, ICA, Londyn (2010). Mieszka i pracuje w Londynie i Essen.


O projekcie 10 x inaczej: unikatowa propozycja Kordegardy to okazja by spotkać się z najciekawszymi twórcami korzystającymi z fotografii. W rozmowach z kulturoznawcami, historykami sztuki, czy socjologami odkrywają oni swoje inspiracje, procesy stojące za efektami ich pracy – czyli zdjęciami, a także odpowiadają na pytania, które dzięki wiedzy zaproszonych gości pojawiają się po raz pierwszy. Eksperyment przygotowany przez Jakuba Śwircza składa się z 10 spotkań, których celem jest wzbogacenie wiedzy i języka opisu współczesnego obrazu fotograficznego. Efektem ostatecznym będzie książka z zapisem rozmów, która ukaże się w dwujęzycznej wersji polsko-angielskiej.
Rozmowom przy udziale publiczności towarzyszą za każdym razem przygotowane projekcje, przedstawiające prace artystów, szkice do konceptów czy nawiązania. Dzięki temu słuchacze na bieżąco mogą poznawać rozwój twórczości uczestników.


źródło: informacje prasowe


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy