Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


10xinaczej. Spotkanie z Karolem Radziszewskim i Łukaszem Zarembą w Kordegardzie
Kiedy
18 czerwca 2013 (wtorek) g. 18:00
Gdzie
Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Dostęp dla niepełnosprawnych

Porozmawiamy o praktykach związanych z fotografią u artysty tak chętnie korzystającego z niemal każdego medium.

Karol Radziszewski - (ur.1980) twórca fotografii, filmów wideo, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Wydawca i redaktor naczelny magazynu "DIK Fagazine". Laureat Paszportu Polityki (2009). Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (m.in. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Narodowe w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie) i za granicą (m.in. Biennale w Pradze, New York Photo Festival w Nowym Jorku, Biennale of Young Artists w Tallinie, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Bat-Yam, Galerie für Zeitgenössische Kunst w Lipsku, Museum of Contemporary Art Vojvodina w Nowym Sadzie, Muzeum Narodowe Brukenthal w Sibiu, Kunsthalle Wien w Wiedniu, Real Art Ways w Hartford, New Museum w Nowym Jorku oraz Cobra Museum of Modern Art w Amsterdamie).

Łukasz Zaremba - (1983) - doktorant w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW; tłumacz; stypendysta Fundacji Nauki Polskiej Start 2012 i 2013. Publikował m.in. w „Kontekstach", ”Kulturze Współczesnej" i „Dialogu". Redaktor pisma "Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej".


O projekcie 10 x inaczej

Unikatowa propozycja Kordegardy to okazja by spotkać się z najciekawszymi twórcami korzystającymi z fotografii. W rozmowach z kulturoznawcami, historykami sztuki, czy socjologami odkrywają oni swoje inspiracje, procesy stojące za efektami ich pracy – czyli zdjęciami, a także odpowiadają na pytania, które dzięki wiedzy zaproszonych gości pojawiają się po raz pierwszy. Eksperyment przygotowany przez Jakuba Śwircza składa się z 10 spotkań, w których celem jest wzbogacenie wiedzy i języka opisu współczesnego obrazu fotograficznego. Efektem ostatecznym będzie książka z zapisem rozmów, która ukaże się w dwujęzycznej wersji polsko-angielskiej.
Rozmowom przy udziale publiczności towarzyszą za każdym razem przygotowane projekcje, przedstawiające prace artystów, szkice do konceptów czy nawiązania. Dzięki temu słuchacze na bieżąco mogą poznawać rozwój twórczości uczestników.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Galeria Kordegarda, Fundacja Nizio, Instytut Kultury Wizualnej, Krakow Fringe Festival