Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa Piotra Pasiewicza "Trzy pokoje" w nowej galerii Open Art Warsaw
Kiedy
25 maja 2013 (sobota) - 30 czerwca 2013 (Wt. - Pt.: 16:00 - 21:00, Sob. - Niedz.: 12:00 - 18:00)
Gdzie
Open Art Gallery, Kazimierzowska 22 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
open-art-gallery.com

W sercu warszawskiego Mokotowa rozpoczyna działalność nowa, niezależna galeria sztuki współczesnej – Open Art Warsaw. Zainaugurowała ją wystawa „Trzy pokoje” Piotra Pasiewicza.

Wystawę prac łódzkiego twórcy można oglądać w Open Art Warsaw do końca czerwca, ale galerię warto odwiedzić w tym czasie co najmniej dwa razy, bo przynajmniej tyle razy zmieni się w ciągu miesiąca ekspozycja prac Pasiewicza. Chcemy pokazać jak najszerszy wachlarz twórczości prezentowanych przez naszych artystów – tłumaczy Marta Piątkowska, menadżerka Open Art Warsaw.

Aby pokazać różnorodność i wszechstronność twórcy, na wernisażu w każdym z tytułowych trzech pokoi prezentowana jest inna ekspozycja. Każdy pokój wprowadza w inny klimat – trzy pokoje to trzy różne stany umysłu i emocji artysty. Wśród prac Pasiewicza można zobaczyć obrazy na płótnie, prace wykonane metodą grafiki warsztatowej, tuszem oraz dzieła nawiązujące do street artu – wykonane sprayem i tuszem. Pasiewicz często też miesza techniki, co daje niepowtarzalny efekt.

Dla mnie liczy się autentyczność i niezależność, którą cenię w twórczości artystów takich jak Mark Rothko, czy Jan Lebenstein. Oni zawsze byli wierni swojej wizji i swojej intuicji i ja też przemierzam tę drogę – mówi o swojej twórczości Piotr Pasiewicz.Open Art Warsaw to galeria otwarta na sztukę. Odskocznia dla młodych, polskich artystów. Miejsce, w którym młodzi mają szansę zaistnieć i pokazać się publiczności. Misją galerii jest pokazanie, że sztuka nie jest czymś ekskluzywnym i zarezerwowanym tylko dla nielicznych i najbogatszych.

Galeria usytuowana po drodze z biurowego zagłębia na Domaniewskiej, daje szansę wszystkim zapracowanym mieszkańcom Warszawy nawiązania kontaktu z równoległym do biznesu, światem sztuki. Wierzę, że obcowanie ze sztuką daje energię i inspiruje do innowacyjnych rozwiązań w biznesie oraz uwrażliwia i otwiera na innych. Przez lata chciałam po pracy wybrać się do galerii sztuki, ale było to niemożliwe, gdyż większość zamykają się przed 18.00. Dlatego właśnie Open Art Warsaw jest czynna w tygodniu do 21.00 – mówi Aniela Hejnowska.

Galeria, która w weekendy działa od południa do godz. 18.00, ma także w planach organizowanie sobotnich warsztatów plastycznych dla dzieci i wspólnych przedsięwzięć z restauracją Stółdzielnia, która mieści się w tym samym budynku co Open Art Warsaw.


Multimedia


Zobacz też