Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Pokazy charytatywne spektaklu "Niżyński" w Pałacu przy Foksal
Kiedy
10 lutego 2013 (niedziela) - 11 lutego 2013 g. 19:00
Gdzie
Pałac Zamoyskich, ul. Foksal 2 (mapa)
zamknij
Bilety
35 zł; rezerwacji można dokonać pod adresem: centrum.idei@gmail.com.
Cena
35 zł - 35 zł
www.nizynski-projekt.com
Marek Kossakowski
Marek Kossakowski

Całkowity dochód z pokazów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Pani Magdaleny Sipowicz, która, spośród osób ocalałych, w największym stopniu ucierpiała w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, tracąc w wypadku nogę.

Link do informacji o sytuacji Magdy


***

Odważny, bezkompromisowy, drapieżny obraz Boga-Człowieka; artysty, dla którego własny geniusz staje się przyczyną upadku.

Spektakl pt. Niżyński w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to projekt poświęcony Wacławowi Niżyńskiemu. Punktem wyjścia do autorskiej refleksji reżysera był Dziennik Niżyńskiego. Autor Dziennika - chory umysłowo, niezaprzeczalny geniusz sceny, tancerz baletowy polskiego pochodzenia, artysta o światowej sławie i barwnej biografii staje się bohaterem monodramu (w tej roli Marek Kossakowski). Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i jasne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, zostają jedyną możliwością wyrażenia się. Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoistym monologiem, żąda być dyktatorem serc.

Niżyński to paraliżujące wyznanie światowej sławy artysty, ikony tańca i choreograficznego innowatora, który będąc u szczytu sławy, został uznany za nieuleczalnie chorego i na zawsze musiał schować się swoim szczelnie głuchym, zmąconym świecie.

Reżyseria, adaptacja tekstu: Michał Siegoczyński
W roli Wacława Niżyńskiego: Marek Kossakowski
Tancerki: Małgorzata Cwalina, Małgorzata Czyżowska,
Tancerki współpracujące: Agnieszka Tumkiewicz,
Maria Niedziałkowska, Mayu Gralińska-Sakai
Scenografia, kostiumy: Karolina Sulich
Muzyka: Jakub Dykiert
Operator, video-projekcje: Jędrzej Niestrój
Charakteryzacja: Agnieszka Rudzińska
Fotografie: Marcin Szpak
Projekty graficzne: Katarzyna Myszkowska
Strona internetowa: Bogumił Ślusarczyk
Produkcja: Eliza Rudzińska & Fundacja Centrum Idei

***

Bilety w cenie 35 zł. Rezerwacji można dokonać pod adresem: centrum.idei@gmail.com.

Rezerwacja zostanie sfinalizowana po dokonaniu przelewu na konto Fundacji "Zielony Liść" (nr konta 21 1600 1068 0003 0101 1776 9158) i przesłaniu na adres mailowy jego potwierdzenia w ciągu 2 dni od otrzymania maila zwrotnego o dostępności wskazanego terminu. W tytule przelewu prosimy o umieszczenie następujących informacji: Niżyński/Imię i Nazwisko/ilość miejsc/data spektaklu/leczenie i rehabilitacja Magdaleny Sipowicz

źródło: materiały prasowe


Multimedia