Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Festiwal CHOPIN OPEN. Szalone Dni Muzyki
Kiedy
11 czerwca 2010 (piątek) - 13 czerwca 2010 g. 10:30 (dokładne godziny koncertów poniżej)
Gdzie
Teatr Wielki - Opera Narodowa, Pl. Teatralny 1 (oraz Teatr Narodowy, a także namiot na Placu Teatralnym) (mapa)
zamknij
Bilety
5,7,10 zł; wstęp wolny na koncerty w namiocie
www.chopinopen.pl
Możliwy dojazd autobusem

Międzynarodowy Festiwal La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki pod nazwą CHOPIN OPEN po raz pierwszy w Polsce.

Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma prezentacji muzyki, kilkadziesiąt koncertów w jednym miejscu z udziałem wybitnych, światowej sławy artystów, otwarta i przyjazna dla odbiorców koncepcja oraz genialne dzieła Fryderyka Chopina i innych wielkich kompozytorów sprawią, że CHOPIN OPEN będzie wydarzeniem, obok którego nie można przejść obojętnie. Organizatorzy jedynego w swoim rodzaju festiwalu La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki, który będzie istotnym wydarzeniem Roku Chopinowskiego w Polsce chcą udowodnić słuchaczom, że muzyka poważna jest dostępna i przyjazna dla każdego.

Festiwal odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz Teatrze Narodowym, w czterech salach koncertowych oraz w namiocie na Placu Teatralnym. Na czas Festiwalu sale koncertowe obu teatrów będą nosiły specjalne nazwy nawiązujące do francuskiego epizodu z życia Fryderyka Chopina, będzie więc Sala Fontana, Sala Delacroix, Sala George Sand, Sala Pleyel, Sala Nohant, Sala Pianopolis.

Widzowie i słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania z najwybitniejszymi artystami; dyrygentami, solistami i orkiestrami z całego świata. W ciągu trzech dni odbędzie się ok. 120 koncertów, wystąpi ok. 450 artystów w tym 60 solistów, 15 dyrygentów, 20 orkiestr i zespołów z całego świata.

Na festiwalu wystąpią światowej sławy artyści. Wśród nich znajdą się wokalistki Barbara Hendrics i Olga Pasiecznik, pianiści Boris Berezovsky (po raz pierwszy w Polsce), Anne Queffélec i Abdel Rahman El Bacha, klawesynista Pierre Hantaï, dyrygenci Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Marc Minkowski, Krzysztof Penderecki, George Tchitchinadze i Antoni Wit, chór Ensemble Vocal de Lausanne, dyrygent Michel Corboz, zespół Ricercar Consort, dyrygent Philippe Pierlot - viola da gamba, orkiestry: Sinfonia Varsovia, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Musica Viva, zespoły Levity Trio i Motion Trio.

program koncertów

bilety


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy