Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Online: Oblicza Afryki – AFROSZORTY - 15. AfryKamera
Kiedy
21 grudnia 2020 (poniedziałek) - 30 grudnia 2020
Gdzie
Warszawa (Online, Mojeekino.pl)
zamknij
Bilety
14 zł
afrykamera.pl
To wydarzenie jest częścią: Online: 15. AfryKamera

Cosmoto

W przeszłości populacja słoni w Zambii była imponująca. Lata polowań i kłusownictwa znacznie obniżyły liczbę tych zwierząt. Robin Mellor w swoim dokumencie przedstawia trzech strażników, którzy walczą o ich ochronę oraz przyszłość naszego środowiska naturalnego. Nazywają się Cosmoto.

Dobranoc

Dwoje dzieci, Matilda i Prince, spotyka podczas swych zabaw nieznajomego, który zabiera je na plażę i mecz oraz zaprasza na obiad. Nie wiedzą jednak, jaki jest prawdziwy cel mężczyzny i że werbuje on dzieci do wykonywania zleceń dla gangu w Ghanie.

Martwi nie snują opowieści

Nkomba Yengo powraca do rodzinnej wioski, aby wysłuchać historii opowiedzianych przez starca Yambę i odzyskać swe wspomnienia. Odnajduje jednak opustoszałą wioskę oraz milczącego, głuchego starca, który przeżył traumę i terror wywołany wojną domową.

Nazywam się Neguinho

Renato pozostał przy imieniu Neguinho, które oznacza “mały Murzyn” i ma kolonialny, rasistowski wydźwięk. Zrobił to bardzo świadomie, aby nie zapomnieć o czasach niewolnictwa na Wyspach Zielonego Przylądka. Po latach podróży po różnych zakątkach świata powrócił do swego kraju, do kraju przodków, by odzyskać wspomnienia, wejrzeć w głąb siebie i napisać historię na nowo..

Niewidzialni

Dwójka nieznajomych, która przeżyła traumę wojny, nie mogąc sobie poradzić z jej okropnościami, wybiera się w podróż. Przemierzają majestatyczne, wyjątkowo piękne, słabo zaludnione regiony Namibii, aby znaleźć spokój i swoje miejsce na ziemi.

Przyjęcie henny

Halima to Sudanka mieszkająca w Egipcie, która zajmuje się malowaniem i upiększaniem ciała henną. Kiedy wraz z córką Ward udaje się, aby ozdobić henną przyszłą pannę młodą Basmę, nic nie wróży mających się wydarzyć kłopotów.

Rasta

Podczas kryzysu politycznego i militarnego w Wybrzeżu Kości Słoniowej rebelianci zaatakowali Abidżan, aby przejąć kontrolę nad krajem. Armia starała się wypchnąć ich na północ. Tam też podąża młody Rasta, aby odnaleźć matkę jednego z rebeliantów, który na zawsze zmienił jego życie, i wyrównać z nim rachunki.

Twoje dziecko

Chris żyje ze sprzedaży narkotyków, uwikłany w lokalne porachunki handlarzy. Pewnego dnia znajduje pod drzwiami mieszkania niemowlę i kartkę z napisem „twoje dziecko”. Choć stara się odnaleźć jego matkę, zaczyna przyzwyczajać się do malca i powoli zmieniać swój dotychczasowy sposób życia. W końcu jednak odkrywa, kto podrzucił mu dziecko.

źródło: organizator