Dziwność – co to takiego? Czy dziwność gryzie ostrymi zębami i drapie pazurami? A może jest cichutka, płochliwa, nieśmiała i chowa się za firaną, albo w szafie? Czy jest wysoka, czy niska? A może dziwność jest mężczyzną? Czy ma kolor skóry? A może w ogóle nie ma skóry? I kto w ogóle jest dziwny? A przede wszystkim, czy dziwność można zmierzyć? Bardzo dużo trudnych pytań…, a to wszystko w towarzystwie stworzeń z książki Macieja Wojtyszki pt. Bromba i inni.
Ale, żeby tego było mało, dziwne jest także nasze przedstawienie. Bo to jest przedstawienie do słuchania. Za pomocą pewnego wynalazku, być może uda się usłyszeć światy, o których na co dzień nawet nie wiemy, że istnieją. Bo się wstydzą, albo trochę boją pokazać, albo bo są tak malutkie, że ich nie widać. Z pomocą techniki nagrań binauralnych, skonstruowaliśmy specjalne uszy, które dzięki swojej wrażliwości pomogą usłyszeć to, co normalnie jest niesłyszalne.
Bromba i inni jest przedstawieniem przyjaznym osobom niewidomym i słabowidzącym. Osoby widzące będą miały szansę poczuć, jak poznają świat osoby niewidome.
źródło: Teatr Guliwer