Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


„Muzyczna podróż z Lipska przez Salzburg do Wenecji" koncert inauguracyjny - X Festiwal Oper Barokowych
Kiedy
22 lutego 2020 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Zamek Królewski, pl. Zamkowy 4 (mapa)
zamknij
Bilety
od 50 zł
reperturar.operakameralna.pl/x-festiwal-oper-barokowych/
To wydarzenie jest częścią: ZAWIESZONE: X Festiwal Oper Barokowych
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Dawid Biwo – bas
Nicholas Spanos –alt
Dimitris Karakantas – skrzypce barokowe
Bettina Simon – obój barokowy
Konstantin Hiller – kierownictwo muzyczne i klawesyn

Perły muzyki barokowej olśnią nas swoim blaskiem. W nieprzebranych frazach genialnych kompozycji, tych stworzonych przez mistrzów i wpisanych w Panteon muzyki, są również te, które czas usadowił odrobinę w cieniu popularności ikonicznych dzieł Baroku. X Festiwal Oper Barokowych to znakomity moment, aby przywrócić im należyte miejsce.

Stanie się tak za sprawą wybitnych artystów, którym towarzyszyć będzie uznawana za jedną z czołowych na świecie orkiestr grających na instrumentach dawnych – Ensemble 1756 Salzburg. Założona w 2006 roku przez Konstantina Hillera grupa specjalizuje się w wykonawstwie muzyki w myśl zasad HIP (historycznie poinformowanego), skupiając się na dziełach z XVII i XVIII stulecia. Sukcesy na najbardziej renomowanych festiwalach sprawiły, że Ensemble 1756 Salzburg okrzyknięto jedną z najlepszych orkiestr barokowych ostatnich trzech dekad. Choć pierwotnie muzycy skupiali się na dziełach Wolfganga Amadeusza Mozarta, szybko poszerzyli swoje horyzonty czasowe i dziś, ku radości melomanów, chętnie sięgają również do literatury barokowej.

Podczas koncertu inaugurującego X Festiwal Oper Barokowych usłyszymy arie i kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i Heinricha Ignaza Franza von Bibera. W roli solistów zobaczymy Dimitriosa Karakantasa (skrzypce barokowe), Bettinę Simon (obój barokowy), Nicholasa Spanosa (kontratenor) i Dawida Biwo (bas).

źródło: organizator