Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Więcek & Gawęda Quintet feat.Ralph Alessi - 61 Festiwal Jazz Jamboree 2019
Kiedy
24 października 2019 (czwartek) g. 19:00
Gdzie
Stodoła - Centralny Klub Studentów PW, ul. Batorego 10 (mapa)
zamknij
Cena
120 zł - 170 zł
adamiakjazz.pl/#festival
To wydarzenie jest częścią: 61 Festiwal Jazz Jamboree 2019

Ralph Alessi – trąbka
Kuba Więcek – saksofon
Mateusz Gawęda – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Moritz Baumgärtner – perkusja

Jest to wspólny muzyczny projekt saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy.
W trakcie jednej z podróży do Nowego Jorku Kuba miał okazję poznać jednego z najwybitniejszych amerykańskich trębaczy – Ralpha Alessiego. Wymiana paru zdań i dźwięków zaowocowała wspólną trasą koncertową oraz nagraniem płyty jesienią 2016.
Muzyka napisana specjalnie na tę okazję przez Mateusza i Kubę jest wypadkową miłości do ich własnej tradycji jak i fascynacji amerykańskim jazzem. Muzycy zaprosili do projektu jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych w Europie – kontrabasistę Maxa Muchę oraz mieszkającego w Berlinie perkusistę Moritza Baumgärtnera.

Ralph Alessi
wybitny amerykański trębacz, kompozytor, wydający swoje płyty dla wytwórni ECM. Dyrektor SIM: School for Improvisational Music w Nowym Jorku. Jest kreatywnym improwizatorem i instrumentalistą, od 1991 roku aktywnym uczestnikiem nowojorskiej sceny jazzowej i awangardowej. Współpracuje m. in. z Ravi Coltranem, Jasonem Moranem czy Fredem Herschem.

Kuba Więcek
saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w kraju. Laureat m. In. Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany “Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii “Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Music Conservatorium w Kopenhadze. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Mateusz Gawęda
pianista, kompozytor. Współtworzy wiele awangardowych zespołów m. In. Mateusz Gawęda Trio, Cracow Jazz Collective, Pezda/Gawęda Duo, Silberman. Ma już na swoim koncie 9 wydanych płyt. Jego album Mateusz Gawęda Trio “Overnight Tales” został wyró¿niony m.in. Nominacją do nagrody Fryderyki 2017. Współpracował z takimi artystami jak John Scofield, John Medeski, Billy Hart, Ralph Alessi, Jacek Kochan, Maciej Obara, Albert Beger, Gianni Gebbia, Janusz Muniak i wieloma innymi.

Źródło: organizator