Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Casting, Banda i inne historie - Kino w Trampkach Festiwal dla Dzieci i Młodzieży
Kiedy
6 czerwca 2019 (czwartek) g. 18:00
Gdzie
Kinoteka, Pl. Defilad 1 (mapa)
zamknij
Bilety
12 PLN
www.kinowtrampkach.pl
To wydarzenie jest częścią: Kino w Trampkach Festiwal dla Dzieci i Młodzieży

Casting


Finałowa scena z „Ojca chrzestnego”. Connie żąda wyjaśnień od swojego brata Michaela, który jest tytułowym ojcem chrzestnym i zabił jej męża. W tym filmie nie zobaczymy jednak Ala Pacino i Tali Shire, lecz dzieci z katowickiego domu dziecka. Student reżyserii realizuje z nimi projekt filmowy na podstawie kultowego scenariusza o nowojorskiej rodzinie mafijnej.

Banda


Thea podaje Ronji szklankę pełną śliny przyjaciółek. Nie musisz tego pić, to tylko gra. Pewne siebie dziewczyny uczestniczące w przyjęciu urodzinowym jednej z nich wyznaczają nowe zasady dobrej zabawy, odrzucając wszelkie zahamowania i ograniczenia. Wszystko wydaje się bardziej dzikie, mniej przewidywalne i bardziej ekscytujące niż zwykle. Różowe światło dyskotekowej kuli, błękit basenu spotykają się tu z chłodem wody i gorącem sauny. Wszystko sprzyja przekraczaniu ograniczeń.

Basen


Ciepły wiosenny poranek na publicznym basenie w kibucu. Dorosły Aryeh (60 lat) nie umie pływać. Ale znajduje najlepszego, jego zdaniem, instruktora – swojego 13-letniego syna Yoava, u którego jednak uczenie ojca budzi wstyd. Gdy wczesnym rankiem basen jest stosunkowo pusty, sytuacja wydaje się do zniesienia. Co jednak się stanie, gdy na basen przyjdą popularni koledzy z klasy Yoava?

M


Zbliża się Halloween. 14-letnie przyjaciółki – Johnny i Romi – konfrontują się ze swoją kobiecą tożsamością w obliczu różnych krwawych sytuacji. Obie uwielbiają muzykę rockową, wspólnie wagarują i razem przeżywają doświadczenia związane z pierwszym okresem i damsko-męskimi relacjami.

Wymarzony dzień


Tę samą sytuację widzimy z perspektywy trzech różnych osób. Każdy z chłopców – Jonathan, Yahya i Egon – ma specyficzną więź z ciężko chorą Zoë. Jonathan jest w niej zakochany, Yahya ułatwia jej uczestniczenie w lekcjach i nadążanie za programem, a Egon jest jej bratem. Każdy z nich tworzy z Zoë odrębną relację. Jak poradzą sobie z chorobą dziewczyny?

Znikanie


Juna pochodzi z miasta. Podczas leśnej przechadzki w górach poznaje tajemniczego chłopaka, który zdaje się być mieszkańcem tej krainy. Rodzi się pomiędzy nimi zainteresowanie, a może nawet uczucie. Chłopak ma jednak pewien dar, który utrudnia mu kontakt z ludźmi i przedmiotami. Jeśli ich dotknie, znikają.

źródło: organizator