Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


ZAWIESZONE: Akademia Papug na Garażowej
Kiedy
Gdzie
Warszawa (Garażowa 4, róg Wołoskiej i Woronicza)
zamknij
Cena
15 zł - 19 zł

100 papug w jednym miejscu
Akademia Papug to miejsce, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na przybyłych czeka blisko 100 papug reprezentujących aż 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki - malutkie papugi, przyjazne dzieciom, kakadu różowa – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto Akademia Papug stała się domem dla barwinek, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy ar araraun.

Cel
Nadrzędnym celem Akademii Papug jest szerzenie wiedzy z zakresu szkolenia papug, rozumienia mowy ich ciała, a także ukazanie złożoności psychiki tych niesamowitych zwierząt. W wielu przypadkach są to rzadkie gatunki oswojonych papug, które często sami mamy zaszczyt odchowywać i socjalizować.

Tańcząca Bella, gadający Gidon
Akademia Papug to idealne miejsce aby poszerzyć wiedzę w niecodzienny sposób. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom placówki i ich prelekcjom zarówno młodsi jak i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym dlaczego papugi latają, jak wyglądają papuzie związki, dlaczego ptaki mają kolorowe pióra i po co im taki duży dziób. Wizyta na sali pozwoli dzieciom obcować z egzotycznymi ptakami, obserwować ich naturalne zachowania, ale także da możliwość nakarmienia i pogłaskania tych kolorowych ptaków. W papuzim domu na przybyłych czeka m.in. ara zielonoskrzydła o imieniu Bella, która oczarowuje swoim gadaniem i tańcem, a Ci, którzy marzyli o papudze na ramieniu z pewnością polubią Gidona – specjalistę od powtarzania słów i ogromnego fana siedzenia na ramieniu.

Nakarm papugę
Na ponad 800 metrach kw. Akademii Papug każdy miłośnik ptaków znajdzie coś dla siebie. Oprócz obserwacji zwierzaków przybyli będą mogli także nakarmić ptaki, dotknąć je i pogłaskać. Pokarm w postaci ziaren czy kolorowych warzywno-owocowych szaszłyków będzie można podawać oswojonym zwierzętom z dłoni.

Ale to nie wszystko, na wielkie otwarcie przewidujemy dużo, dużo więcej jak: papusiego klauna, gry i zabawy, balony w papugach i papugi w balonach.
Gwarantowana? Fascynująca zabawa i niecodzienny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi.

źródło: organizator