Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Kantorzy i chór z Jerozolimy w Synagodze Nożyków
Kiedy
1 września 2009 (wtorek) g. 20:00
Gdzie
Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp po potwierdzeniu: tel. 620 55 85, 652 16 48
www.festiwalsingera.pl
To wydarzenie jest częścią: "Warszawa Singera" - VI Festiwal Kultury Żydowskiej
Możliwy dojazd autobusem

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej koncert kantorów ze Stanów Zjednoczonych: Yaakova Lemmera, Benziona Millera, Moshe Schulhofa oraz jerozolimskiego chóru “The Voices from Heaven”, śpiewakom towarzyszy orkiestry Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera pod dyrekcją Bogusława Dawidowa.

W programie koncertu:
Gustav Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
Edward Grieg – Suita w dawnym stylu "Z czasów Holberga" op. 40

Benzion Miller - jeden z najsłynniejszych kantorów na świecie - karierę rozpoczął jako pięciolatek. Wiedzę na temat sztuki śpiewu hazzanut przekazał mu ojciec Aaron Miller, pod którego kierunkiem doskonalił swój warsztat wokalny. Teorię muzyki studiował w Montrealu u kantora Samuela Taube. Jest absolwentem Bobover Yeshiva w Brooklynie, w Nowym Jorku i Bobover Yeshiva Kedushat Zion w Izraelu. Koncertuje na całym świecie, w najsłynniejszych salach koncertowych z najwybitniejszymi chórami i orkiestrami; ma na swoim koncie wiele nagrań muzyki liturgicznej, chasydzkiej i żydowskiej.

Moshe Schulhof - należy do grona najwybitniejszych kantorów na świecie. Koncertował z największymi orkiestrami świata, również w repertuarze klasycznym.

Yaakov Lemmer - urodzony i wychowany w Brooklynie - jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kantorów. Zaczynał karierę jako solista Behtel Choir, gdzie opiekę nad nim roztoczył Benzion Miller. Yaakov otrzymał stypendium w Belz School of Jewish Music (YU) oraz studiował u legendarnego kantora Noacha Schalla, a także był stypendystą kursów wokalnych w Nowym Jorku. Jako artysta o międzynarodowej renomie koncertuje przed publicznością na całym świecie. Występował na wielu festiwalach w Europie, a także w centrum kultury Heichal Hatarbut z filharmonią Izraela pod batutą dr. Mordechaia Sobola. Jego repertuar jest wielojęzyczny i wszechstronny: znajdują się w nim utwory należące do kultury jidysz, a także operowe, broadwayowe i inne.

źródło: www.festiwalsingera.pl


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy