Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa "Odcienie sepii. Wola w starej fotografii"
Kiedy
19 czerwca 2009 (piątek) - 31 sierpnia 2009 (Wystawa czynna w godzinach pracy Ośrodka: pn-pt 8.00-16.00)
Gdzie
Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, ul. Obozowa 85 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.kultura.wola.waw.pl

Wystawa zdjęć ze zbiorów Muzeum Woli - Oddziału Muzeum Historycznego m. st. Warszawy zrealizowana przez Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola. II przystanek - Ośrodek Kultury im. Żeromskiego.

Po Galerii Wizytującej - mieszkańcy Koła mają możliwość obejrzenia wystawy w OK przy Obozowej. Ośrodek zaprasza również dzieci do odwiedzenia wystawy podczas akcji "Lato w mieście".

Siedziba Ośrodka Kultury to modernistyczny budynek przy Obozowej 85 u zbiegu z ul. Deotymy. Na budynku widnieje napis: "Dom Kultury Osiedla Robotniczego im. Stefana Żeromskiego". To przedwojenny dom społeczny osiedla TOR. Znalazły się w nim wówczas: przedszkole, biblioteka, czytelnia, świetlica dla dzieci mieszkańców osiedla, przychodnie lekarskie, sala na zebrania i odczyty, a także pomieszczenie instytucji nazywanej "Kroplą mleka".

Dziś przed budynkiem wznosi się skromny pomnik patrona Stefana Żeromskiego. Pisarz nie przypadkiem został uhonorowany przez twórców osiedla TOR. Bloki robotnicze przy Obozowej, choć skromne, zdawały się ucieleśnieniem wymarzonej przez Żeromskiego idei "szklanych domów".

Na wystawie znajdują się zdjęcia dzieci z osiedla TOR...

„Odcienie sepii - Wola w starej fotografii" to projekt kulturalny o walorach edukacyjnych, realizowany zgodnie z duchem obchodów tematycznych ogłaszanych przez Radę Europy i Unię Europejską - w roku 2009, Roku Kreatywności i Innowacji. Celem projektu jest wzmacnianie społecznej świadomości na temat ochrony dziedzictwa, ochrona pamięci, dokumentacja i promocja miasta i dzielnicy - swoisty recykling dziedzictwa kulturalnego.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy