Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Grand OFF. Pokaz Specjalny - Zaślepiona reż. Katarzyna Klimkiewicz
Kiedy
8 grudnia 2013 (niedziela) g. 16:00 (88 min.)
Gdzie
Kino Atlantic, ul. Chmielna 33 (mapa)
zamknij
Bilety
Bilety: 12/15 zł.
www.grandoff.eu
To wydarzenie jest częścią: Festiwal Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

7. edycja Festiwalu Grand OFF prezentującego najlepsze niezależne produkcje krótko i pełnometrażowe.

Zaślepiona - film w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz

Po filmie rozmowa z reżyserką - Kasią Klimkiewicz, kótrą poprowadzi Łukasz Maciejewski

UK | 2013

reż Katarzyna Klimkiewicz
prod Alison Sterling
scen Naomi Wallace, Bruce McLeod, Caroline Harrington
zdj Andrzej Wojciechowski
muz Jon Wygens
mon Ewa J. Lind
ob Helen McCrory, Najib Oudghiri, Kenneth Cranham, Tristan Gemmill
Sherif Eltayeb, Philippa Howard
dys Alter Ego Pictures

Frankie (wspaniała rola Helen McCrory) ma czterdzieści kilka lat i poukładane życie. Jako inżynierka zajmuje się konstruowaniem bezzałogowych myśliwców. Pewnego dnia poznaje Kahila (Najib Oudghiri), młodego algiersko-francuskiego studenta, a między dwójką zupełnie różnych ludzi pojawia się erotyczna fascynacja. Niewinny romans wkrótce przeradza się w poważniejsze uczucie. Okazuje się jednak, że jej kochanek podejrzany jest o kontakty z terrorystami, a dotąd bezpieczne życie kobiety staje się ciągiem trudnych decyzji i balansowania na granicy prawa. „Zaślepiona” to historia, w której tajemnice państwowe, kwestie rasowe, polityka i lojalność splatają się z namiętną, obsesyjną miłością.

Nakręcony w Wielkiej Brytanii debiut Katarzyny Klimkiewicz zebrał świetne recenzje w kraju i za granicą. Jest on znakomitym przykładem inteligentnego, unikającego zaszufladkowania kina gatunkowego. Po raz kolejny reżyserka współpracuje z operatorem Andrzejem Wojciechowskim, którego zdjęcia nadają „Zaślepionej” niepowtarzalny styl.

Nagrody
2012 FF w Bath – Nagroda Publiczności
2013 Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” – Grand Prix „Wielki Jantar” za „zdecydowanie najlepszy debiut tegorocznego festiwalu”, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię dla Katarzyny Klimkiewicz

Katarzyna Klimkiewicz (1977)
Polska reżyserka. Jest absolwentką PWSFTviT w Łodzi i Binger Film Lab w Amsterdamie. Od 2000 roku współpracuje z Telewizją Polską (m.in. „Labirynt Krystiana Lupy” z 2003 roku). Zrealizowany wspólnie z Andrew Friedmanem krótki dokument „Wasserschlacht: The Great Border Battle” został uhonorowany Berlin Today Award w 2007 roku. Jej krótki metraż „Hanoi-Warszawa” w jej reżyserii z 2009 roku jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. Został też uznany za najlepszy film krótkometrażowy 2010 roku przez Europejską Akademię Filmową.

Filmografia
2013 – Zaślepiona|Flying Blind
2009 – Hanoi-Warszawa
2009 – Nic do stracenia|Nothing to Lose
2007 – Wasserschlacht: The Great Border Battle
2003 – Labirynt Krystiana Lupy|Krystian Lupa’s Labyrinth

źródło: www.grandoff.eu


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy