Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Otwarcie Festiwalu Grand OFF. „Filmowiec niezależny” – spotkanie autorskie z Dominikiem Matwiejczykiem oraz pokaz wybranych filmów reżysera
Kiedy
4 grudnia 2013 (środa) g. 19:00
Gdzie
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.grandoff.eu
To wydarzenie jest częścią: Festiwal Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

7. edycja Festiwalu Grand OFF prezentującego najlepsze niezależne produkcje krótko i pełnometrażowe.

Otwarcie festiwalu z udziałem Dyrektora Grand OFF – Witolda Kona

Spotkanie autorskie z Dominikiem Matwiejczykiem

Spotkanie w kinie Praha to doskonała okazja, aby zapoznać się z dotychczasową twórczością Dominika Matwiejczyka, jednego z najbardziej płodnych i wszechstronnych autorów tzw. kina niezależnego w Polsce. To także możliwość poznania samego twórcy i zadanie mu pytań.

Dominik Matwiejczyk, ur. 4 kwietnia 1979 we Wrocławiu, reżyser, scenarzysta, producent filmów niezależnych. Właściciel firmy produkcyjnej ParadoxFilm. Laureat kilkudziesięciu festiwali filmowych i zdobywca ponad 60 nagród. Absolwent Szkoły Filmowej we Wrocławiu oraz Wydziału Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Filmy zaczął kręcić w 1993 roku – „z nudów”. Zaczął od parodiowania amerykańskich superprodukcji, obecnie jednak jego twórczość zmierza zdecydowanie w kierunku bardziej autorskiego kina. Posługiwanie się cytatami filmowymi, wykorzystywanie schematów gatunkowych służyło mu głównie do szlifowania warsztatu, eksperymentów z formą i poszukiwania nowych rodzajów języka filmowego. W ciągu 20 lat (1993-2013) wyreżyserował ponad 40 krótko i pełnometrażowych filmów oraz kilka teledysków i dokumentów.

Zaprezentujemy zestaw filmów, wybranych przez samego reżysera. Wśród nich znajdzie się między innymi (film wielokrotnie nagradzany na przeglądach filmów offowych, zdobywca Grand Prix X Wrocławskiej Wiosny Filmowej,BOLĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY (19 min) w rolach głównych: Dawid Antkowiak, Radek Fijołek i Bodo Kox) oraz , AUTO NON STOP (16 min) i MECHANIZM OBRONNY (30 min)Po projekcji odbędzie się rozmowa w publicznością.

źródło: www.grandoff.eu


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy