Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje


"Pięć ostatnich lat” - premiera nowego musicalu w Teatrze Roma
 źródło fot: Teatr Roma
źródło fot: Teatr Roma
Teatr Muzyczny Roma daje 16 stycznia najnowsza premierę. "Pięć ostatnich lat” (The Last Five Years) to amerykański musical, który miał swoją premierę w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. W roku 2002 po premierze off-Broadway spektakl otrzymał nagrodę Drama Desk Award za wybitną muzykę i teksty, a także kilka nominacji do innych nagród (Lucille Lauter Award, Outer Critics Circle Awards). Musical cieszył się również ogromną popularnością w Anglii, Francji, Grecji, Singapurze, Australii i na Filipinach. W roku 2014 na jego podstawie powstał pełnometrażowy film, w którym główne role zagrali: Anna Kendrick i Jeremy Jordan (premiera na Toronto Film Festival). Według krytyków była to najlepsza rola Anny Kendrick w jej dotychczasowej karierze. W obsadzie musicalu wystawianego na deskach Novej Sceny naszego Teatru, w dwóch głównych rolach zobaczymy naprzemiennie: Weronikę Bochat/Natalię Krakowiak oraz Łukasza Zagrobelnego/Rafała Drozda.

„Pięć ostatnich lat” to jednoaktowa historia pewnego małżeństwa. Dwoje bohaterów – Cathy, aspirująca aktorka i Jamie, powieściopisarz – opowiadają o swoim pięcioletnim związku, który kończy się rozstaniem. Dramaturgię historii doskonale oddaje muzyka, która powstała z połączenia kilku stylów (pop, jazz, rock). Utwory muzyczne w niezwykle emocjonalny sposób – jedne lirycznie, inne drapieżnie – oddają charakter bohaterów i koleje przemian ich związku. Niezwykle ważną rolę w tej inscenizacji odgrywa też pomysłowa scenografia i efektowana gra świateł. Wszystkie elementy przedstawienia doskonale ze sobą współgrają, tworząc zupełnie wyjątkowy klimat.

Realizatorzy spektaklu:
Reżyseria – Wojciech Kępczyński
Przekład – Michał Wojnarowski
Asystent reżysera i choreografia – Agnieszka Brańska
Kierownictwo muzyczne – Jakub Lubowicz
Scenografia – Grzegorz Policiński
Kostiumy – Dorota Sabak
Przygotowanie wokalne – Lena Zuchniak
Światła – Jacqueline Sobiszewski
Kierownictwo produkcji – Ewa Bara

więcej:
www.teatrroma.pl