Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Konferencja Młodych Naukowców Judaistów
Sekcja Judaistyczna Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Nauczania i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza zapraszają na IV Warszawską Konferencję Młodych Naukowców Judaistów.


Konferencja przeznaczona jest dla ludzi młodych – do 30 roku życia – studentów ostatniego roku studiów licencjackich, studentów studiów magisterskich oraz doktorantów. Jej celem jest przedstawienie panoramy dzisiejszych zainteresowań naukowych oraz stanu badań nad szeroko pojętymi naukami judaistycznymi. Konferencja dotyczy ogólnoświatowej historii Żydów oraz Izraela od starożytności po współczesność, problematyki Zagłady, zagadnień z zakresu socjologii, kulturoznawstwa, kwestii filozoficznych i religijnych oraz tematów z dziedziny literaturoznawstwa, historii sztuki i lingwistyki (hebraistyka, język jidysz i ladino).


Chcielibyśmy, aby konferencja ta stanowiła dla wszystkich młodych naukowców platformę wymiany myśli i zainteresowań. Dzieje Żydów i ich kultura są nieodłączną częścią historii życia społecznego Europy i zasługują na jak najszerzej zakrojone badania naukowe. Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ukazał się zbiór referatów wygłoszonych podczas konferencji w czerwcu 2005 roku. Obecnie trwają prace nad publikacją drugiego i trzeciego pokonferencyjnego tomu. W miarę możliwości finansowych również po tej konferencji zamierzamy wydać podobną antologię.


Zgodnie z przyjętymi przez nas ustaleniami, wystąpienie referenta nie powinno przekraczać 15 minut. Proponujemy zatem, by długość maszynopisu wynosiła maksymalnie 7 stron.

Zgłoszenia referatów prosimy nadsyłać do końca marca 2011 roku na adres e-mailowy:
konferencja.judaistyczna@gmail.com Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zgłoszenie powinno zawierać uważnie wypełniony formularz dostępny na stronie Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza wraz ze skróconym referatem (do 1500 znaków), jaki mają Państwo zamiar wygłosić.

Ewentualne pytania prosimy nadsyłać e-mailem na podany wyżej adres.
Zapewniamy wszelkie dokumenty dotyczące uczestnictwa w konferencji, których wymagać mogą macierzyste uczelnie uczestników.

Prosimy o przekazanie informacji o Konferencji kolegom, koleżankom i studentom

Wszystkie informacje dotyczące konferencji będą sukcesywnie umieszczane na stronie Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza

www.ca.uw.edu.pl