Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Atrakcyjne oblicze czterdziestolatka - jubileusz Domu Kultury KADR
 .
.
– Naszą misją jest zbliżanie ludzi. Bo kultura to nie tylko idee, symbole
i artefakty – to przede wszystkim ludzie i ich osobiste historie. Dlatego chcemy w działaniach integrować lokalną społeczność, wsłuchiwać się
w nią, tworzyć dla niej nowoczesne pomysły na kulturę, odpowiadającą wymaganiom współczesności.
– deklarują dyrekcja i zespół
Domu Kultury KADR, obchodzącego właśnie swoje 40-lecie. – Ludzie aktywni wiedzą, że dobrze jest "pozostawać w kadrze", dlatego nowy KADR staje się atrakcyjną przestrzenia do bycia. – dodają.

Działający od czterech dekad DK KADR, który przybrał – również dzięki oddanej w październiku 2017 r. nowej atrakcyjnej architektonicznie i wizualnie siedzibie – nowe oblicze, stał się jeszcze nowocześniejszą instytucją edukacyjno-kulturalną. Współczesny „Kadr” to nie tylko oryginalna elewacja z ruchomych „pikseli”, ale nade wszystko różnorodne propozycje aktywności, pracownie, studia czy sale wyposażone w innowacyjną nowoczesną technologię.

– Dzięki takim właśnie propozycjom warszawianki i warszawiacy dostrzegają i doceniają niekonwencjonalny charakter KADRU – znajdując tu źródła inspiracji, indywidualną drogę ekspresji, bodźce do szeroko pojętego rozwoju. – napisał w skierowanym do Jubilata okolicznościowym liście Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wizualno-programowa zmiana KADRU, nawiązująca do symboliki sztuki filmowej, i nosząca wymiar spektakularny, z pewnością będzie sprzyjać rozszerzeniu zakresu i formuły działalności, pozwoli sprostać wyzwaniom, jak też spełnić oczekiwania wszystkich, którzy do KADRU przychodzą po kontakt z kulturą. Domy Kultury to istotne ogniwa urzeczywistniania polityki kulturalnej Warszawy, gdzie kultura jest otwarta i dostępna dla każdego – na wyciągnięcie ręki. – dodał Prezydent.

Bycie w kadrze pozostaje współcześnie synonimem istnienia. Wszystko poza kadrem gdzieś nam umyka. To zaś, co widnieje w kadrze naszego postrzegania, może nas zainteresować, zainspirować, zaktywizować. Kadrowanie to także uruchamianie nowego spojrzenia, wrażliwości – estetycznej i poznawczej… Ruszajmy do KADRU!