Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego
Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 24 lok. 210, Warszawa (mapa)
zamknij
skg.uw.edu.pl/
Jesteśmy organizacją studencką na UW skupiającą pasjonatów turystyki i aktywnego spędzania czasu wolnego. Już od ponad 30 lat wychodzi nam to z niezłym skutkiem;-) Obecnie aktywnie w działalność klubu zaangażowanych jest około 30 osób - głównie studentów i absolwentów UW, ale są wśród nas także osoby z innych warszawskich uczelni.

Sercem naszej działalności od zawsze były wyjazdy - rajdy górskie. To w końcu najlepsza okazja aby oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków, odetchnąć beskidzkim powietrzem, przespać się w namiocie,napawać się wolnością i otaczającą przestrzenią... Oraz by ugotować na ognisku obiad, który - ze względu na swoją, hmm, specyfikę - również posiada akronim SKG, czyli Standardowy Kit Górski. W czasie roku akademickiego najchętniej wyjeżdżamy w polskie Beskidy, Tatry, Sudety, a gdy czas na to pozwoli ruszamy za granicę - w Karpaty Słowackie, Ukraińskie czy Rumuńskie. Wyjazdy zawsze organizujemy jako otwarte, tj. każdy może w nich wziąć udział!
Dla tych z Was, którzy w przyszłości chcą założyć przewodnicki polar, na piersi przypiąć blachę i prowadzić grupy w góry, przygotowany jest Kurs Przewodnicki. To roczna przygoda która na długo zapada w pamięć. Absolwenci niekiedy przyznają, że chętnie poszliby na niego jeszcze raz... Kurs rozwija umiejętności i wiedzę topograficzną, metodyczną i krajoznawczą. Uczy jak być sprawnym organizatorem, jak zachować się trudnych sytuacjach. Pozwala lepiej poznać góry, ale również siebie samego. Jednym słowem - przygotowuje do objęcia odpowiedzialnej roli Przewodnika Górskiego.
W SKG działa też Sekcja Wysokogórska.wysokogorska.jpgCoś dla wielbicieli większych wysokości i większej ilości adrenaliny ;-) Sekcja prowadzi co roku kursy w Tatrach Polskich oraz organizuje liczne wyjazdy i spotkania wspinaczkowe. Reaktywowana została w 2002 roku z inicjatywy taternika i działacza klubu Pawła Winiszewskiego.

W wakacyjnym okresie prowadzimy Bazę Namiotową w Podwilku, na Orawie - już od 1989 roku! Przez cały lipiec i sierpień turyści mogą liczyć na kubek gorącej herbaty, miejsce w namiocie, no i przede wszystkim towarzystwo naszego bazowego;-). Bywalcy cenią sobie zwłaszcza spokój tego miejsca, niedawno niektórzy klubowicze jechali tam po to, by pisać swoje prace magisterskie!

źródło:

Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego

Zobacz też