Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Rodzaj instytucji: biblioteka
ul. Z. Romaszewskiego 19 Warszawa (mapa)
zamknij
22 663 83 14
sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl
www.bibliotekabielany.waw.pl
Biblioteka im. Stanisława Staszica jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. Działa w oparciu o statut uchwalony przez Radę m.st. Warszawy a zatwierdzony przez Urząd Dzielnicy Bielany, który także zabezpiecza budżet biblioteki.

Biblioteka poza gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem zbiorów prowadzi szeroką działalność kulturalną. Organizowane są spotkania, wieczory autorskie, odczyty, lekcje biblioteczne, teatrzyki i zajęcia dla dzieci. Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdują się w działach:
Nasze propozycje
Zajęcia Biblioteczne - dla dzieci - dla młodzieży i dorosłych

Księgozbiór biblioteki udostępniany jest bezpłatnie. Z jej zasobów może korzystać każdy zamledowany w Warszawie, a pozostałe osoby po wpłaceniu kaucji. Kaucja pobierana jest także za wypożyczanie książek naukowych. Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki określa Regulamin.

Biblioteka bielańska posiada 414 266 książek naukowych, popularnonaukowych i literatury pięknej uzupełnianych co miesiąc nowościami wydawniczymi. Zbiory udostępniane są w czytelniach i wypożyczane do domu. Biblioteka posiada także 7 704 pozycji tzw. zbiorów specjalnych - kaset magnetofonowych z nagraniami literatury pięknej oraz video z adaptacjami filmowymi lektur szkolnych oraz filmami dla dzieci.

Prenumerujemy ok. 100 tytułów czasopism - dzienniki, tygodniki, miesięczniki, Dzienniki Ustaw, Monitory.

W bibliotece w ramach "Kina za Rogiem" odbywają się bezpłatne seanse dla dzieci i dorosłych.
Do fili biblioteki należą:

Mediateka
W Mediatece Start-Meta młodzi ludzie rozpoczynają swoją przygodę z multimediami w skomputeryzowanym centrum edukacji – MultiCentrum. Mediateka Start – Meta to także miejsce spotkań kulturalno-naukowych, projekcji filmowych i spektakli teatralnych organizowanych w Sali Kinoffej oraz arena debat na IQ Ringu. Najmłodsi świetnie bawić się będą na interaktywnym Placu Zabaw lub wyładują energię w Wykrzykniku. Mediateka wyposażona jest w najnowocześniejszy system przeznaczony do interaktywnych prezentacji: E-galerię.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 14
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 27
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 43
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 49
Czytelnia Naukowa nr II
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 12
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 15
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 21
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 22
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 96
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 103
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 120
Wypożyczalnia Kompletów Książek

Multimedia