Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ośrodek Kultury Ochoty
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Grójecka 75 Warszawa (mapa)
zamknij
(022) 822 48 70
oko@oko.com.pl
www.oko.com.pl
Działalność Ośrodka Kultury Ochoty rozpoczęła się 20 stycznia 1968 roku kiedy przy ul. Reja 9 utworzono Dzielnicowy Dom Kultury . Od 1984 roku DDK mieści się w zabytkowego budynku przy ul. Grójeckiej 75, zbudowanym w 1922 roku na siedzibę Zrzeszenia Cechmistrzów Budowlanych.

26 września 1985 r. powołano Ośrodek Kultury Ochoty. Wtedy też powstała sieć placówek kultury na Ochocie - filii OKO. Obecnie są to: Dom Kultury „Rakowiec”, Centrum Artystyczne "Radomska 13", Klub Osiedlowy „Surma”, Magazyn Sztuk, Pracownia Ceramiki „Angoba” oraz Kluby Seniora działające w ramach CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. Wszystkie te instytucje prowadzą autorskie programy edukacyjne i artystyczne, dostosowane do potrzeb mieszkańców Ochoty i Warszawy.

W ciągu ponad czterdziestu lat Ośrodek Kultury Ochoty i jego poprzednik Dzielnicowy Dom Kultury były kuźnią młodych talentów: muzyków, plastyków, fotografików, aktorów. Przez te lata w placówce tej przeprowadzono również setki i tysiące zajęć, kursów i programów edukacyjnych w dziedzinie: muzyki, teatru, filmu, fotografii, tańca, literatury, plastyki, języków obcych, komputerów.

Odbyło się wiele niepowtarzalnych imprez, wystaw, projekcji filmowych. Do najciekawszych należały: Jesień Muzyki i Poezji, „Mama, niedziela i ja”, Scena Piosenki i Kabaretu, Teatr i Muzyka na Placu, Kawiarnia Country, Interpretacje, Weekendy z Expressem Parku Szczęśliwice, INVIPO - Konferencje Wideofilmów, Wilno-Warszawa w Parku Szczęśliwice, Country na Głównym, Fotointerpretacje, Folkowa Scena Promocji i inne. Ośrodek współtworzył znaczące imprezy muzyczne: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, Festiwal Prozy i Poezji Francuskiej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country - Piknik Country w Mrągowie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej.


więcej

Facebook