Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie
Rodzaj instytucji: muzeum, organizator wydarzeń
ul. Agrykoli 1 Warszawa (mapa)
zamknij
www.edukacjamuzealna.blogspot.com/p/o-nas.html
Miejsce spotkań ludzi twórczych w Letniej rezydencji króla Stanisława Augusta

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie to przestrzeń, do której zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, pochodzenie, zainteresowania i umiejętności. Kreowane przez nas projekty kierujemy do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów; nie zapominamy o potrzebach osób niepełnosprawnych lub defaworyzowanych.

Chcemy wykorzystać potencjał miejsca, w którym się znajdujemy do tworzenia unikatowej oferty stanowiącej wizerunek naszej placówki. Aby Łazienki – określane często jako najszczęśliwsze miejsce w Warszawie – były odwiedzane przez publiczność nie tylko w celach spacerowych, ale także poznawczych. Planujemy inicjowanie wielu działań opartych na dostępnej źródłowości, czyli m.in. tematyce kolekcji i mecenatu artystycznego. Zakładamy szeroką współpracę z teatrami i prowadzenie aktywności opartych o działania teatralne. Pozwala nam na to oryginalnie zachowany drewniany, polichromowany teatr dworski. Refleksji opartej na relacji natury z kulturą i miejscem człowieka sprzyja łączność obiektów architektonicznych i założenia ogrodowego. Prowadzone tam zajęcia warsztatowe, nastawione na sensualny odbiór rzeczywistości, staną się szczególnie atrakcyjną propozycją dla dzieci, osób niepełnosprawnych i wszystkich innych Odbiorców naszej oferty.

Będziemy też dysponować nowymi przestrzeniami dostosowanymi do prowadzenia działań w jak najbardziej komfortowych warunkach dla naszych Gości.

Spotkania i dyskusje, wykłady, warsztaty, kursy, projekcje filmowe, propozycje teatralne i muzyczne – to projekty, które kierować będziemy do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, grup defaworyzowanych, tych, którzy interesują się sztuką oraz tych, którzy nie mają z nią za wiele wspólnego. Zapraszamy do partnerstwa i współpracy szkoły oraz wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, włączyć się w nasze działania i przeżyć coś ciekawego w unikatowym miejscu w Warszawie.

http://www.facebook.com/OEM.LAZIENKI/info

Zobacz też

Muzeum Narodowe w Warszawie
galeria, muzeum
Fundacja Kultury bez Barier
organizator wydarzeń
Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112
centrum kultury, dom kultury, organizator wydarzeń, filia domu kultury, Dzielnicowy Dom Kultury

Instytucje

Muzeum Łazienki Królewskie
muzeum, organizator wydarzeń

Facebook