Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie
Rodzaj instytucji: muzeum, organizator wydarzeń
ul. Agrykoli 1 Warszawa (mapa)
zamknij
www.edukacjamuzealna.blogspot.com/p/o-nas.html
Miejsce spotkań ludzi twórczych w Letniej rezydencji króla Stanisława Augusta

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie to przestrzeń, do której zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, pochodzenie, zainteresowania i umiejętności. Kreowane przez nas projekty kierujemy do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów; nie zapominamy o potrzebach osób niepełnosprawnych lub defaworyzowanych.

Chcemy wykorzystać potencjał miejsca, w którym się znajdujemy do tworzenia unikatowej oferty stanowiącej wizerunek naszej placówki. Aby Łazienki – określane często jako najszczęśliwsze miejsce w Warszawie – były odwiedzane przez publiczność nie tylko w celach spacerowych, ale także poznawczych. Planujemy inicjowanie wielu działań opartych na dostępnej źródłowości, czyli m.in. tematyce kolekcji i mecenatu artystycznego. Zakładamy szeroką współpracę z teatrami i prowadzenie aktywności opartych o działania teatralne. Pozwala nam na to oryginalnie zachowany drewniany, polichromowany teatr dworski. Refleksji opartej na relacji natury z kulturą i miejscem człowieka sprzyja łączność obiektów architektonicznych i założenia ogrodowego. Prowadzone tam zajęcia warsztatowe, nastawione na sensualny odbiór rzeczywistości, staną się szczególnie atrakcyjną propozycją dla dzieci, osób niepełnosprawnych i wszystkich innych Odbiorców naszej oferty.

Będziemy też dysponować nowymi przestrzeniami dostosowanymi do prowadzenia działań w jak najbardziej komfortowych warunkach dla naszych Gości.

Spotkania i dyskusje, wykłady, warsztaty, kursy, projekcje filmowe, propozycje teatralne i muzyczne – to projekty, które kierować będziemy do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, grup defaworyzowanych, tych, którzy interesują się sztuką oraz tych, którzy nie mają z nią za wiele wspólnego. Zapraszamy do partnerstwa i współpracy szkoły oraz wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, włączyć się w nasze działania i przeżyć coś ciekawego w unikatowym miejscu w Warszawie.

http://www.facebook.com/OEM.LAZIENKI/info

Zobacz też


Instytucje

Muzeum Łazienki Królewskie
muzeum, organizator wydarzeń

Facebook