Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Metal Mind Productions
Rodzaj instytucji: agencja artystyczna, organizator wydarzeń
Ul. Czajek 31 Katowice
32 205 25 00
office1@metalmind.com.pl
www.metalmind.com.pl
Metal Mind Productions

Metal Mind Productions, założona w 1987 roku, należy do liderów niezależnego rynku fonograficznego oraz jest jedną z wiodących agencji koncertowych w Polsce. Jesteśmy wydawcą i promotorem najlepszych polskich zespołów rockowych oraz metalowych takich jak TSA, SBB, Homo Twist, Armia, 2 TM 2,3, Acid Drinkers, Satellite, Collage, Hunter, Closterkeller, Delight czy Moonlight. W trakcie 20-letniej działalności zakupiliśmy około 1000 licencji i sprzedaliśmy ponad 10 000 000 nośników.

MMP jest dystrybutorem wielu wytwórni fonograficznych, w tym m.in. Roadrunner Records. W dystrybucji poza granicami Polski MMP współpracuje m.in. z takimi potentatami jak MVD (USA), Soulfood – Sony (Niemcy) i Plastic Head (Wielka Brytania).

Ponadto MMP jest wydawcą miesięcznika Metal Hammer, największego i najdłużej regularnie ukazującego się w Polsce rodzimego pisma poświęconego muzyce. Magazyn, który w grudniu 2005 świętował 15-lecie istnienia, od początku 2006 roku ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

Jako agencja koncertowa MMP sprowadza do Polski światowe gwiazdy. Pamiętny koncert Monsters of Rock w 1991 roku z udziałem grup AC/DC, Metallica, Queensryche zgromadził 35 000 widzów. Metal Mind organizował m.in. koncerty Faith No More czy Chrisa De Burgh’a, Gordona Haskell’a, Placido Domingo i Chrisa Rea. Za naszą sprawą giganci rocka, Deep Purple, wielokrotnie gościli w Polsce. Zajmowaliśmy się lokalną produkcją występów takich gwiazd jak Tina Turner, Jose Carreras & Monserat Cabballe, Aerosmith czy UB40. Zapraszamy ponadto artystów międzynarodowego formatu reprezentujących czołówkę zarówno ciężkiego jak i progresywnego grania jak Black Sabbath, Jethro Tull, Emerson Lake & Palmer, Yes czy Apocalyptica. Zorganizowaliśmy ponad 1000 koncertów uznanych zespołów polskich i zagranicznych. Jesteśmy również organizatorami Metalmanii, największego festiwalu metalowego w Europie Środkowo-Wschodniej, który swoją dwudziestą edycję miała w 2006 roku.

Od 2002 roku firma rozpoczęła produkcję muzycznych DVD, a dzisiaj zalicza się do czołówki europejskich wydawców tego formatu. Do końca 2005 roku nakładem Metal Mind Productions ukazało się prawie 60 tytułów DVD, w tym koncerty Deep Purple, Gordon Haskell, SBB, Tiamat czy Michael Schenker, TSA, Armia, Acid Drinkers i wielu innych.

Dodatkowo MMP zajmuje się również organizacją eventów na zlecenie.

Zobacz też


Wydarzenia


Wiadomości

Koncert zespołu Arena w Proximie
Brytyjski zespół neo-progresywny - Arena, powróci wiosną z nową płytą i koncertami. Album zatytułowany "The Unquiet Sky" będzie ósmym studyjnym wydawnictwem w kar...