Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Kino Luna
ul. Marszałkowska 28 Warszawa (mapa)
zamknij
022-621-78-28, 022-628 98-65
kino_luna@spi.pl
www.kinoluna.pl
Kino Luna jest kinem studyjnym, inicjującym projekty artystyczne, integrującym środowiska artystyczne oraz promującym kulturę niekomercyjną. Repertuar kina stanowią premiery i filmy artystyczne nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Oprócz działalności repertuarowej, kino organizuje, bądź jest gospodarzem licznych imprez i wydarzeń, m.in. przeglądów i festiwali filmowych, pokazów, spektakli, koncertów, spotkań z artystami, wernisaży, programów edukacyjnych oraz projektów dla dzieci.

Edukacja to jedna z tych dziedzin życia społecznego i indywidualnego, która ma decydujący wpływ nie tylko na przyszłość poszczególnych jednostek, ale i całego społeczeństwa. Edukacja poprzez obraz jest idealnym dopełnieniem kształcenia młodego człowieka dojrzewającego w otoczeniu cywilizacji obrazkowej. Filmy, celowo wybrane, wyjątkowe, dostosowane do wieku odbiorcy, będą wyzwaniem dla jego inteligencji i wrażliwości. Będą pogłębiać wiedzę, wspierać rozwój umysłowy i emocjonalny. Historia kinematografii, to nie tylko filmy i ich twórcy, ale także fascynująca opowieść o rozwoju nauki i wynalazkach, które służyły nie tylko zabawie, ale także rozwojowi techniki i wiedzy. Program edukacji filmowej KLAPS, prawdopodobnie jako jedyny w Polsce, daje możliwość oglądania na żywo wielu zabytków techniki optycznej i kinematograficznej. XIX-wieczne latarnie magiczne I praksinoskopy, niewiele młodsze stereoskopy, które wprowadziły świat w epokę trójwymiarowych obrazów, stare projektory filmowe, to część prezentowanych u nas unikatowych eksponatów. Zależy nam na rozbudzaniu u młodzieży bezcennej ciekawości świata, także minionego. Nasz program filmowy składa się z arcydzieł kina, intrygujących obrazów ukazujących różne kultury, problemy, pomagających odnaleźć własne miejsce w trudnym, szybko zmieniającym się świecie. Pokazujemy nie tylko filmy pełnometrażowe, ale i krótki metraż, fabularne, dokumentalne i animowane. Stare i nowe. Mądre, poważne, wesołe i bardzo smutne. O ważnych wydarzeniach, wyjątkowych ludziach i o emocjach, które uczą współodczuwania. Kino to magiczny wehikuł. Można nim zwiedzić cały świat, by w końcu poznać i zrozumieć siebie.
Program realizowany był w roku szkolnym 2014/2015 we współpracy z historykiem kultury i filmoznawcą Andrzejem Kaweckim. Zajęcia odbywały się 4 razy w miesiącu – dla szkół podstawowych (klasy 1-3, 4-6), gimnazjów i liceów i polegały na prelekcji wprowadzającej w tematykę zajęć oraz projekcji filmowej. Na zajęciach obecne były grupy od ok. 20 do ok. 100 uczniów. Program zrealizowany przy wsparciu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Zobacz też

Centrum Kultury Izabelin
centrum kultury
Klub Czarna Perła
klub
Czarny Kwadrat Studenckie Koło Naukowe Instytutu Historii Sztuki UW
instytucja edukacyjna, instytucja badawcza, organizator wydarzeń

Instytucje


Wiadomości

Pokaz filmu "Mit" - w kunie Luna - i spotkanie z twórcami
Wraz z Ambasadą Ukrainy oraz inicjatywą społeczną Euromaidan-Warszawa zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w kinie Luna. 5 maja o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu "MIT" oraz spotkan...

Facebook