Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Rodzaj instytucji: muzeum
Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 Warszawa (mapa)
zamknij
22 628 12 71-73
u-jazdowski.pl
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest miejscem tworzenia, prezentacji i dokumentacji sztuki współczesnej we wszystkich jej przejawach. CSW realizuje wystawy, prezentacje teatru wizualnego, performances, koncerty muzyki współczesnej, pokazy filmów eksperymentalnych i sztuki video oraz warsztaty twórcze, jak również zdarzenia artystyczne stojące na pograniczu różnych dyscyplin.

W skali roku odbywa się tu ponad 50 wystaw, a także ponad 300 wydarzeń teatralnych, muzycznych, multimedialnych oraz programów związanych w literaturą współczesną.

Ponadto w Zamku Ujazdowskim funkcjonuje Biblioteka i Czytelnia Artystyczna.

Kino prowadzi regularny program Kina Artystycznego, organizuje też cykle specjalnych pokazów, międzynarodowych festiwali i program kina letniego.

Program Artists-in-Residence służy międzynarodowej wymianie artystów: w pracowniach umieszczonych na poddaszu Zamku mogą przebywać i tworzyć w ramach wymiany stypendialnej artyści z całego świata.

Osobnym polem aktywności Centrum są różnorodne programy edukacyjne realizowane na zamówienie szkół, uczelni, a także adresowane do szerokiej publiczności.

Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej jest również idealnym miejscem konferencji, seminariów, spotkań promocyjnych oraz bankietów. Zróżnicowane wnętrza z oryginalnym klimatem - m.in. zabytkowe piwnice, kino studyjne, zamkowy dziedziniec z krużgankami - są znakomitą oprawą nietuzinkowych special events.

źródło: www.csw.art.pl

Zobacz też

Muzeum Teatralne
muzeum
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma
muzeum, instytucja edukacyjna, instytucja badawcza, organizator wydarzeń
Centrum Interpretacji Zabytku
muzeum

Multimedia


Wiadomości

Inwazja abakanów na warszawskim Mokotowie?
Tłum abakanów w Warszawie? Czy to jakieś australijskie plemię - spyta dyletant, nie mający zielonego pojęcia (czyżby ufoludki?) o współczesnej plastyce, a rzeźbie w szczeg...
Prawda o polskiej wsi jest o rzut beretem stąd
Życie Warszawy, str. 8, 15-10-2008, autor: Igor Seider

- Fotografuję ludzi, którym nie do końca się w życiu poszczęściło - mówi Tomasz Tomaszewski o zdjęciach, ...
1 2 3 4 5 ... 7

Facebook