Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Białołęcki Ośrodek Kultury
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul.Vincenta van Gogha 1 Warszawa (mapa)
zamknij
www.bok.waw.pl
Białołęcki Ośrodek Kultury powstał w 1997 roku. Początkowo funkcjonował w białołęckim ratuszu a wszystkie większe imprezy, jak np. festiwal teatralny czy koncerty, odbywały się w sali konferencyjnej urzędu. Kilka lat późnej, we wrześniu 2005 roku nabierająca rozpędu instytucja dostała swój wymarzony budynek: nowoczesny gmach przy van Gogha 1, w którym mieścimy się obecnie.

Dzisiaj BOK to nowocześnie zarządzana instytucja kultury w największej i najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Działa tu pierwsze na Białołęce kameralne kino, różnorodna scena impresaryjna i nagradzane w całej Polsce grupy teatralne, mamy ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, organizujemy koncerty największych gwiazd z całego świata a w naszych sekcjach bierze udział ponad 600 osób rocznie.

Tak jak na początku, ważnym elementem naszej działalności są działania społeczne. Od dwóch lat prowadzimy „3 pokoje z kuchnią”, pierwsze w Warszawie miejsce aktywności lokalnej (ul. Głębocka 84), współtworzone przez pomysły proponowane i organizowane przez mieszkańców dzielnicy. We wrześniu 2016 została otwarta na Zielonej Białołęce nowa placówka z jedną z najnowocześniejszych sal widowiskowych na Mazowszu – Głębocka 66.

Obserwujemy i wspieramy uczestnictwo w kulturze mieszkańców dzielnicy, edukujemy i staramy się wskazywać kierunki działań. Współpracujemy z mieszkańcami, w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” wspieramy oddolne inicjatywy, wyszukujemy lokalnych liderów z ciekawymi pomysłami i zapraszamy ich do współpracy. Staramy się poznać naszych odbiorców: wiemy, w jaki sposób lubią spędzać czas, szanujemy ich wybory, jednocześnie proponując rzeczy nowe, które uważamy za wartościowe.

Do tej pory współpracowaliśmy, m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Woli - oddziałem Muzeum Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Domem Samotnej Matki, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Aresztem Śledczym. Stowarzyszenie Odblokuj zbudowało dla BOKu Barakowóz, letni mobilny pawilon do działań animacyjnych w Parku Picassa, a artystka Iza Rutkowska zrealizowała tu projekt „Spacer w chmurach”. Animatorzy kultury zaprojektowali Latobok, mobilną stację do gier podwórkowych. W BOK działa Forum Ośrodka Kultury, złożone z mieszkańców, opracowane wspólnie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia”.

Przez ostatnich 20 lat w organizowanych przez nas różnego rodzaju wydarzeniach udział wzięło prawie 600 000 osób, czyli niemal 1/3 mieszkańców Warszawy. Połowę z nich stanowili widzowie spektakli teatralnych, ponad 10 000 osób wzięło udział w zajęciach sekcyjnych, niemal 100 000 uczestniczyło w różnego rodzaju koncertach. Kino zgromadziło sześćdziesięciotysięczną widownię.

Jednak liczby, mimo że imponujące, to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie, którzy tworzą BOK. Ludzie, którzy po prostu kochają swoją pracę i dzięki którym na Białołękę jest dużo bliżej, niż jeszcze kilka lat temu.

Zobacz też

Staromiejski Dom Kultury
dom kultury, miejska instytucja kultury
Ośrodek Kultury Ochoty
dom kultury
Dom Kultury "Rembertów"
dom kultury

Instytucje

3 pokoje z kuchnią
filia domu kultury

Multimedia


Wiadomości

„Sceny z Życia”: nowy spektakl w Białołęckim Ośrodku Kultury
„Dokąd zmierza świat, w którym kobiety powoli przejmują władzę?", „Jaki los czeka mężczyzn, którzy jako gatunek powoli, ale systematycznie zanikają?", ...